Ajurvédsky bylinný čaj Samahan

Instantný bylinný nápoj zo Srí Lanky

Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
0,70 € / ks 7 € / ks 15 € / ks 35 € / ks od 0,70 € / ks
Dostupnosť: Skladom (9 ks) Skladom (1 ks) Dodanie do 7 dní Dodanie do 7 dní Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
20.6.2024 20.6.2024 26.6.2024 26.6.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: VZ03 DS 91 DS 92 DS 96 Zvoľte variant
Ajurvédsky bylinný čaj Samahan
Ajurvédsky bylinný čaj Samahan
Prírodný

Podrobný popis

Samahan je autentický rastlinný produkt vyrobený na Srí Lanke a je vyrobený zo 14 prírodných rastlín, ktoré sa bežne používajú v prípravkoch „Peyave“. Srí Lanka 'Peyave' bola považovaná za jeden z najpopulárnejších liekov na vírusové horúčky a chrípku a pozostáva zo zmesi bylín vo vriacej vode.

Samahan má protizápalové účinky, pôsobí ako analgetikum, antipyretikum (pomáha znížiť  zvýšenú teplotu), umožňuje vykašliavanie. Je teda účinným pomocníkom pri ochoreniach dýchacích ciest spojených so zvýšenou teplotou i horúčkami.  Ajurvédski lekári odporúčajú jeho pravidelné pitie pre posilnenie imunity a ako všeobecnú prevenciu proti ochoreniam rôzneho druhu. Samahan môžu používať dospelí aj deti bez ohľadu na vek, deti mladší ako päť rokov môžu užívať polovičnú dávku. 

Ajurvédska filozofia liečenia vychádza z predpokladu, že väčšina ochorení vzniká v dôsledku nahromadenia toxínov v tele, pričom toxíny vznikajú pri nedostatočnom trávení a vylučovaní. V snahe predísť ochoreniam je preto potrebné podporiť a posilniť tráviaci systém,. Ayurvéda to zabezpečuje prostredníctvom korenín, ktoré sú obsiahnuté v jej liečivých produktoch.  Aj Samahan obsahuje viacero liečivých korenín, je zmesou nasledovných účinných látok:  zázvor, cukrová trstina, zázvorník lekársky,  čierne korenie, dlhé korenie, rímsky kmín, koriander, kmín koptský, galgán veľký i zopár menej známych elementov.  

Podľa ajurvédskej filozofie celý systém liečenia je založený na zákonoch prírody. Aj liečenie by malo vychádzať z prírodných zdrojov, nemali by sme ihneď siahnuť po syntetických liekoch, keďže prírodné liečivá a produkty sú organizmu známe, telo si ich dokáže rozpoznať a nezaťažujeme nimi tráviaci ani vylučovací systém, naše obličky ani pečeň. Pri menších problémoch je určite vhodnejšie siahnuť po prírodných produktoch. 

Podľa ajurvédskej filozofie všetky oblasti života človeka (fyzická, psychická, duchovná) majú byť v harmónii. Až vtedy môže byť nastolené zdravie. Zdravie človeka je postavené na harmonickej rovnováhe troch životných energií – takzvaných dóš – Váta, Pitta, Kapha – ktoré sú kombináciou piatich základných elementov (zem, voda, oheň, vzduch a priestor) a v každom človeku existujú v jedinečnom pomere. Liečba aj prevencia v Ajurvéde rešpektuje individuálne odlišnosti a zameriava sa práve na nastolenie tejto rovnováhy. Rovnováhu obnovuje vhodnou stravou, bylinným extraktmi, detoxikáciou organizmu, masážami a inými procedúrami.

Popri liečeniu kladie dôraz predovšetkým na prevenciu. Západná medicína uznáva tento systém liečenia od roku 1982.

Ajurvéda predstavuje najstaršie metódy liečenia. Má za sebou päťtisícročnú indickú skúsenosť. Ako to vyplýva z jeho názvu, je to veda o dlhovekosti človeka (ajur =  život a dlhovekosť, veda= veda, vedomosti). Ajurvédsky systém liečenia sa zakladá na niekoľkých pilieroch, okrem výživy zahŕňa aj bylinkovú terapiu, relaxáciu, jogu, meditáciu, masáže i detoxikáciu.

Samahan ajurvédsky bylinný čaj je prírodný bylinný prípravok, ktorý prináša rýchlu úľavu od príznakov nachladenia, kašľu, nádchy i bolesti hlavy. Skladá sa zo 14 liečivých bylín, jeho receptúra bola vyvinutá podľa tradičných princípov Ajurvédy. 

Príprava ajúrvédskeho bylinného nápoja Samahan

1 vrecko nápoja rozpusťte v 100 ml vriacej vody.

Samahan nemá žiadne vekové obmedzenie pre príjem. Je testovaný a účinný už od troch rokov života.

Zloženie ajúrvédskeho bylinného nápoja Samahan

Adhatoda vasica (koreň), Alpinia galanga (podzemok), Carum copticum (podzemok), Coriandrum sativum (semeno), Coscinium fenestratum (stopka), Cuminum cyminum (semeno), Evolvulus alsinoides (celá rastlina), Glycyrrhiza glabra (stopka), Hedyotis herbaceae (celá rastlina), Piper longum (plod), Piper nigrum (plod), Premna herbacea (koreň), Solanum xanthocarpum (celá rastlina), Zingiber officinale (podzemok), trstinový cukor.

Kategória: Potraviny
Záruka: Uvedená na obale
Pôvod: Srí Lanka
Vlastnosti: prírodný, bez laktózy, bez lepku, low carb

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: