Čistiaci rozmarínový krém veg-up

Značku veg-up som spoznala na výstave v Inchebe pred dvomi rokmi. Hneď som vzala make-up a k nemu som dostala vzorku tohto čistiaceho krému. Nie je to najlacnejšia kozmetika, ale budiš, ten make-up sa mi fakt páčil, ale o tom bude iný článok.

Vzorku krému som použila ešte v ten deň. Póry som cítila dosť zanesené, tak budiš nech si robí svoju prácu, veď čistí. Ráno som sa zobudila s úplne vyhladenou pokožkou a na dotyk som necítila žiaden ucpatý pór. Skúsila som teda ďalší deň a pleť čistučká a krásne vyhladená. 

Dobree kupujem, nech to stojí, čo to stojí. Krém dorazil fakt rýchlo. Používala som ho ráno aj večer ako bolo písané. Po dvoch týždňoch používania som bola strašne vyhádzaná so zapálenými boľavými vyrážkami.

Vysadila som ho, až kým som neupokojila celú pleť a nezahojili sa vyrážky. Napísala som aj tetuš Zdenke z e-shopu, že kde môže byť chyba, ale nevedela si to vysvetliť. Vraj je to ich TOP najobľúbenejší produkt. Mrzelo ma, že to čo fungovalo vo vzorke, tak nefunguje v originále. 

Po asi mesiaci som teda skúsila krém opäť, ale už len na noc a ráno som si dávala iný krém. Fungoval a krásne čistil avšak nemohla som ho používať viac ako týždeň, lebo som znova videla náznaky zapálených vyrážok. 

Preštudovala som do detailov zloženie toho krému a došla som na to, čo sa deje. Bola to alergia na hroznové jadierka. Už v minulosti (10 r. dozadu) som totiž dostala peeling na tvár z hroznových bobuliek a presne toto mi robil.

Tento krém teda fungoval fakt krásne čistiaco, ale ak máte alergiu na hroznové jadierka ako ja, tak si ho neberte.

Krém krásne voňal a mal ľahučkú konzistenciu. Nemala som po použití pocit pnutia a nevysušoval, práveže som mala hydratovanú sviežu pleť. Na rozšírené póry je ako stvorený. 

Na záver len toľko, že odvtedy pozerám na zloženie každej kozmetiky, aby som si nespôsobila alegickú reakciu.

Tu vám ako vždy dávam info k zloženiu z Codecheck TU

  • Kúpila som ho na e-shope bioparfemka.sk TU
  • Objem: 50 ml
  • Cena: 39 € v 2017, teraz je už za 49 :(

Autor: Dana Kocsisová