Minerálny make-up Eco Minerals

Aktuálne som ešte na Novom Zélande, konkrétne mám víza do polovice novembra a úprimne na Slovensko do tej zimy sa mi nechce. Tu bude príjemná teplučká jar a ešte k tomu tu ostane môj partner, takže budem revať ako pavián, už to vidím. No, ale ide o to, že som si zbalila jeden make-up, jeden púder a tak ďalej. Vedela som, že jedného dňa budem musieť kúpiť nový make-up a spoznať možno úplne inú a pre mňa novú značku.

Veľmi som chcela vyskúšať minerálny make-up a pozrela som kopec videí a prečítala množstvo recenzií, než som do toho šla. Niekoľko žien spomínalo, že minerálny make-up nie je vhodný na suchú a atopickú pokožku, a to nie je pravda a som rada, že som sa sama o tom presvedčila.

Našla som tu tri značky minerálnych make-upov, ale len jedna jediná ponúka vzorky a to je to, čo mňa presvedčilo vyskúšať make-up od nich. Je to austrálska značka ECO MINERALS a link na ich web stránku dávam rovno SEM.

Úžasné je, že ak chcete produkty od nich, pošlú vám ich kdekoľvek do hociktorej krajiny.

Majú 2 druhy minerálnych make-upov:

Perfection Foundation - tie sú určené pre normálnu, suchú alebo zrelú pleť, alebo pre každú, ktorá chce svieži, ľahký make-up

Flawless Foundation - sú určené na mastnú a normálnu pleť, ktorá potrebuje viac prekryť nedostatky na pleti.

Na stránke sa dajú objednať vzorky po jednom alebo 6 ks v jednom balení (3x rôzne odtiene make-upov, 1x bronzer, 1x lícenka, 1x tieň na oči). Vyberáte si z odtieňov light/fair alebo medium/tanned.

Tieto make-upy sa dajú kúpiť v nádobke 5 g alebo 8 g a neskôr stačí dokupovať iba náhradné náplne. Tie sú v recyklovaných vreckách. Úžasné je, že ako sa vám mení odtieň farby v lete a v zime, podľa toho si môžete dopĺňať zásoby.

ecorefill

Moja pleť

Mala som ťažký výber, lebo mám stredne svetlú/tmavú pleť (ja sa tu práve hádam sama so sebou, že aký mám tón pleti) s pigmentovými škvrnami asi o jeden odtieň tmavšími a krk mám o asi dva možno tri odtiene bledší. No a teraz sa Dada rozhoduj, aký make-up si kúpiš :D. Mám suchú atopickú pokožku so sklonom k akné. No horšie to už ani nemôže byť.

Objednávka

Objednala som 6 ks vzoriek light/fair FRESH/DEWY - to sú make-upy perfection a kabuki štetec. Prišli mi tieto vzorky:

 • Mineral Foundation - Fresh - odtieň Perfection Vanilla
 • Mineral Foundation - Fresh - odtieň Perfection Light Caramel
 • Mineral Foundation - Fresh - odtieň Perfection Lightest Beige
 • Mineral Bronzer - odtieň Eco Exotic
 • Mineral Blush (lícenka) - odtieň Dreamtime
 • Očný tieň - odtieň Safari Gold

Chcem ešte jednu vec napísať, čítajte dokonca, lebo toto nie sú jediné make-upy, ktoré som odskúšala a pochopíte prečo.

Skúsenosť s produktami a so značkou

Sem na Nový Zéland, keď sa niečo posiela, tak musí prejsť cez BIO kontrolu. Je to asi jediná krajina na svete, ktorá prísne dbá na to, čo sa dováža a či to neuškodí ich prírode. Objednávku poslali hneď, ale skrz túto kontrolu som si počkala mesiac.

Pleť som si ráno vyčistila, dala svoj krém a nechala ho vstrebať. Potom so si vysypala prvú vzorku do nádobky (odtieň vanilla), naniesla na štetec, ktorý som následne oklepala. To oklepávanie štetca vám nadbytok prášku pekne vráti do nádobky. Je to dôležité, ak nechcete rýchlo minúť make-up alebo ho mať komplet poprášené na svojom tričku.

Krúživými pohybmi štetca som ho naniesla na celú svoju tvár a krk. Naniesla som si 3 vrstvy, aby som schovala všetky nedostatky a zjednotila tak pleť. Už pri prvej vrstve bolo vidieť, že pekne kryje a robí pleť krásne lesklú. Make-up po asi 30 minútach sa celý akoby zcelil a vyhladil pleť. Pozerala som ako puk, že tak dokonalú pleť som ešte nevidela. Bola som nadšená zo svojej krásnej pleti a môj partner si to hneď všimol. Necítila som žiadne zaťaženie na pleti, zároveň som cítila, akoby mi ju ten make-up hydratoval. Prešli asi 3 hodiny a stále som necítila záťaž, práve naopak, príjemnú sviežosť a make-up ani nezišiel dolu, ale bola som strašne lesklá. Na ďalší deň som použila primer (podkladovú bázu po make-up), že hádam sa to zlepší. Nie, nestalo sa tak a vravela som si, že toto nie je asi moja cesta.

Mne tento odtieň nesadol a ani jeden z tých objednaných, sú dosť svetlé.  To nebol však problém, veď by som si objednala iné odtiene, ale tá neuveriteľná lesklosť ma veľmi odrádzala. Jedna vzorka vydrží 2-3 nanesenia, takže si viete urobiť dostatočný názor na make-up.

Čo sa však udialo, som vôbec nečakala. Po asi 3 týždňoch napísali z ECO MINERALS, že ako sa mi páčili vzorky a či mi vedia poradiť. Ja som im napísala presne to, čo píšem vlastne tu. Akú mám pleť, čo sa mi stalo a tak. Oni mi ponúkli pomoc, že vyberú mi vzorky make-upov a pošlú mi ich na vyskúšanie. Nič za to nechceli. Bola som veľmi veľmi veľmi milo prekvapená z tohto prístupu. Ja som nikdy nezažila takýto prístup k zákazníkovi. 

Poslali mi ich hneď po maily a tentokrát prišli za 10 dní. Prišli mi tieto vzorky:

 • Mineral Foundation - Matte - odtieň Flawless Porcelain
 • Mineral Foundation - Matte - odtieň Flawless Nude Beige
 • Mineral Foundation - Matte - odtieň Flawless Light Beige
 • Mineral Foundation - Matte - odtieň Flawless Light Tan
 • Mineral Foundation - Matte - odtieň Flawless Sand

To sú presne make-upy na mastnú pleť, ktoré majú vyššiu kryciu schopnosť.

Bola som prvotne skeptická, lebo som sa bála, že ma budú vysušovať a svrbieť tvár. Som rada, že som sa mýlila.

Nepotrebujem primer nič. Prvý som si dala ten najtmavší Light Tan a ako nádherne splynul s mojou fľakatou pleťou bolo neuveriteľné. Ten prášok bol dosť hnedý a mala som pocit, že to je skôr tu pre domorodkyňu Maorčanku. Úžasne zjednotil celú pleť aj s krkom, vôbec žiadne ťahanie, svrbenie. Vydrží mi celý deň na tvári. Tiež sa leskne, ale je to ten pekný lesk, ktorý som si myslela, že urobí práve ten úplne prvý make-up z rady fresh.

Mám odskúšané už všetky odtiene, ktoré mi poslali a sadli mi odtiene Light Tan a Nude Beige, ak by som bola bledšia na tvári a nemala pigmentové škvrny, tak určite by mi sadli aj tie ostatné. Tie make-upy sa dosť prispôsobia pleti a netreba sa báť vybrať si odtieň. Odtieň Sand som nevyskúšala, lebo pri otváraní sa roztrhal sáčok a rozsypal sa po kúpeľní. Ten som si myslela, že mi bude tiež sedieť, ale to sa už nedozviem. Tieto make-upy som nanášala len v 2 vrstvách.

Keď chcete mať minerálny make-up, odporúčam si objednať vzorky z oboch rád, aby ste mali možnosť sa presvedčiť o tom, ktorá rada je lepšia či fresh alebo matte. Nebudete ľutovať a možno do toho zapojte kamarátku a porovnajte si make-upy spolu.

Tu si môžete pozrieť moje video, ako som sa líčila a jeho výsledný efekt

Bronzer, lícenka, očný tieň a Kabuki štetec

Tento článok je fakt dlhý, ale treba zmieniť ešte ostatné vzorky a moju skúsenosť s nimi, ale to fakt krátko.

Bronzer  Eco Exotic- krásny odtieň, skvele sa s ním pracuje a nechá prirodzený vzhľad pokožky.

Lícenka Dreamtime- veľmi pekná farba a stačí veľmi máličko na zvýraznenie, keď ju budete nanášať tak len mierne šťuchnite štetcom do nej a oklepte ním. Radšej si navrstvite intenzitu farby.

Očný tieň Safari Gold - slabunký, zle sa nanášal štetcom, odporúčam dať podkladovú bázu na oči a použiť penový aplikátor na nanášanie. Možno trošku navlhčiť štetec. Úprimne, ja som ho skúšala iba tak, lebo farba je moc trblietavá a viac ma zaujímali make-upy.

product_mandala

Kabuki štetec - mäkký jemný vlas, veľmi dobre sa s ním pracuje a make-up som si s ním nanášala aj na očné viečka a celé okolie bez problémov

 • Stránka ECO MINERALS TU
 • Cena vzoriek: 1,25 € / 1ks alebo 6,17 € / 6 ks
 • Vegánsky Kabuki štetec stojí: 15,57 €

Dúfam, že sa mi podarilo dostatočne opísať skúsenosť s produktami a samotnou značkou. 

 

Autor: Dana Kocsisová