Minerálny make-up ZAO

Značka ZAO make-up bola stvorená francúzmi. Ponúka nádherné bambusové obaly s vymeniteľnou náplňou, čo považujem za veľké plus. Ja som si zadovážila niekoľko vzoriek minerálnych make-upov, aby som poriadne vedela posúdiť, či tento make-up zakúpiť aj v plnej veľkosti. Ako to dopadlo? Skrolujte dole :)

Začnem tým, že ma prvotne zaujali naozaj ich nádherné obaly a potom, keď som začala viac čítať o ich make-upoch bolo prekvapujúce zloženie produktu. 

Obsahuje organické zložky ako sú: 

  • ryžový prášok, ktorý reguluje mastenie pleti, 
  • bambusový prášok pre dostatočnú hydratáciu a regeneráciu pleti, 
  • kukuričný škrob na fixáciu a dlhšiu výdrž make-upu a 
  • extrakt z kakaových bôbov, ktorý je silný antioxidant bojujúci so starnutím pleti.

Na výber majú 11 odtieňov a odporúčam vám vyskúšať aspoň 3, lebo podľa obrázkov je to ťažko určiteľné.

ZAO_odtiene makeupu

No a teraz prejdime na moju skúsenosť. Vzorky make-upov boli najmenšie, aké som kedy mala. Vydržia maximálne 2 použitia, pokým iné značky ponúkajú vzorky, ktoré môžete skúšať celý týždeň. No, ale poďme ďalej. Samotný prášok je veľmi jemný a ľahko sa nanášal. Nemá žiadnu špecifickú vôňu. 

Pri nanášaní make-upu som si všimla jeho slabšiu kryciu schopnosť, tak som dávala 2. a dokonca aj 3.vrstvu aby som ako tak prekryla nedostatky. Jeho krycia schopnosť je veľmi slabá. Po asi 2 hodinách som sa veľmi leskla a make-up sa na niektorých miestach doslova stratil alebo škaredo zgrcol do rýh na tvári. Nehovoriac ako ma svrbela z neho pleť. Veľa som si sľubovala práve od zloženia a to ma maximálne sklamalo. 

Toto bol môj najhorší minerálny make-up aký som kedy mala.

Vzorky som posunula aj kolegyni Táni, aby si ho vyskúšala, predsa iný typ pleti, možno iná skúsenosť. Táňa mi hovorila, že tiež jej nesedel na pleti a vôbec nekryl. Pleť ju nesvrbela. Táňa má normálnu pleť a jemné pigmentové škvrny na lícach.

Balenie produktov má značka Zao naozaj krásne, ale úplne ma odradilo niečo od nich kupovať, práve skrz nekvalitu minerálneho práškového make-upu.

  • Vzorky som zakúpila na e-shope biokrasa.sk
  • Cena vzorky: 1,80€
  • Cena za náplň 13,5g: 15,30€
  • Cena 13,5g v bambusovom balení: 25,50€

Autor: Dana Kocsisová