Tuhé šampóny Kvítok, N.A.E., Nature Box, Ponio a Soaphhoria

Za rok, čo sa mi nepodarilo napísať ani jednu recenziu sa nazbieralo kopu obalov a aj skúseností s rôznymi značkami, a tak vám prinášam rovno recenziu na niekoľko značiek tuhých šampónov. Tak poďme na to.

tuhý šampón kvitok

Tuhé šampóny Kvítok

Slovenská kozmetická značka, ktorú som začala testovať minulý rok a určite si nenechám pre seba len informácie o tuhých šampónoch. Všetky šampóny tejto značky obsahujú okrem šampónu aj kondicionér, teda 2v1. Sú v malej tzv. skúšobnej 25g verzii a potom vo veľkej 50g. Mala som od nich tuhý šampón Moringa, Čajovník, Maca a teraz mám v kúpeľni Ylang Ylang. Teda jediný neotestovaný je Vzácne drevo. Šampóny krásne voňajú a vynikajúco penia. Umývanie s týmto šampónom je ozaj jednoduché a cítiť, že skvele vyčistia vlasy aj vlasovú pokožku. Po umytí sa vlasy ľahko rozčesávajú. Veľkým plusom týchto šampónov je, že upokoja podráždenú pokožku hlavy a doslova preliečia. Ja ako atopik, mávam hlavne v zime a v prechodnom období presúšenú pokožku hlavy, chrastičky sa mi robia a lupiny. Veľmi efektívne riešenie je práve tuhý šampón Kvítok. Už po dvoch umytiach cítiť výsledky zlepšenia. Veľmi som si ich obľúbila a nedám na ne dopustiť. Pre mňa sú to najlepšie šampóny na SK trhu. Doteraz som lepšie nemala. 

  • Cena 25g sa hýbe od cca 4,10€
  • Cena 50g sa hýbe od cca 7,60€

tuhé šampóny nae

Tuhé šampóny N.A.E.

Talianska značka Naturale Antica Erboristeria N.A.E urobila doslova zásah na naše mozgy skrz krásnu marketingovú kampaň. Prírodná kozmetika, ktorá patrí pod gigantický Henkel. Šampóny majú jednu 85g veľkost, čo je slušné na tuhý šampón. Vyskúšala som len jeden, ten čistiaci. Krásne vonia a je dosť tuhý. Teda je až tak tuhý, že sa veľmi ťažko rozpeňuje a čistí s ním hlava. Po použití cítiť čistotu, ale aj presušenú pokožku hlavy. Na to, aké šampóny som poskúšala, tak tento bol doslova jedna veľká katastrofa. Za mňa otrasný šampón a vôbec ma nelákalo vyskúšať od nich aj ďalšie.
  • Cena šampónov sa hýbe okolo 6,50€

 tuhé šampóny nature box

 

Tuhé šampóny Nature Box

Aj Schwarzkopf nezaostáva a vytvoril prírodnú značku Nature Box. Tým, že je dostupná doslova všade, je jednoduché poskúšať jej verzie. Argánový, olivový a avokádový  tuhý šampón v jednej 85g veľkosti. Vyskúšala som argánový a avokádový. Ten argánový mi voňal krajšie ako avokádový. Šampóny sú tuhšie a ťažšie sa rozpúšťajú, ale oproti N.A.E. šampónom, to nie je taká katastrofa. Pekne vyčistili vlasy, ale musela som si vždy dať aj kondicionér a nejaký olej, lebo dosť vysušujú. Ja by som to nazvala lacný šampón, ktorý dlho vydrží a žiadne extra zázraky neurobí. Splní si svoju základnú funkciu a to je všetko. Skúsila som aj avokádovú verziu a vlastne to bolo to isté, len s inou vôňou. 

  • Cena týchto šampónov je okolo 4,95€ 

tuhý šampón soaphoria

 

Tuhý šampón Soaphoria

Ďalšia slovenská značka s prírodnou kozmetikou, ktorá ponúka niekoľko druhov tuhých šampónov. Ten, ktorý som vyskúšala ja, je práve ten na obrázku Shinyshamp a má 60g. Šampón je tuhší a tiež sa ťažšie rozpeňuje a tým aj umývajú vlasy. Tento šampón extrémne presušoval pokožku hlavy a aj samotné vlasy. Dokonca som ho nedomíňala, lebo fakt mi viac uškodil ako urobil dobre. Lesk ani hydratácia sa od tohto šampónu nekonala. Mala som od nich pleťové mydlo a to bolo skvelé a myslela som si, že tak dobrý bude aj šampón. Bohužiaľ, absolútne mi nesadol. Možno, niekto z vás ma iné skúsenosti a kľudne mi o nich dajte vedieť, sama som zvedavá, či len ja som bola taká nespokojná.
  • Cena sa hýbe okolo 7€

tuhý šampón ponio

 
Tuhé šampóny Ponio

Ponio je tiež slovenská značka  prírodnej kozmetiky. Tuhé šampóny sú povestné svojou kvalitou, preto som neváhala ich tiež vyskúšať. Ich šampóny sa volajú šampúchy. Majú 30g malé verzie a 60g klasické verzie. Vyskúšala som mint šampúch na obnovu a ochranu vlasov a orient šampúch na lupiny. Šampóny sa ľahko rozpeňujú a umývajú s nimi vlasy. Majú príjemnú vôňu a dobre čistia vlasy. Po umytí vlasov, treba určite naniesť nejaky kondicionér alebo prípravok na rozčesanie vlasov. Šampóny nedráždia pokožku. Šampúch orient proti lupinám som vzala ten väčší, aby som vedela ozaj posúdiť jeho účinok. Za mňa bohužiaľ slabý. Keď ho porovnám s Kvítok, tak Kvítok akýkoľvek šampón sa postará o pokožku hlavy, takže na moje prekvapenie Ponio je o niečo slabšie. Možno to bude chýbajúcim kondicionérom. Neviem.  Ponio šampúchy sú však ozaj kvalitné a bola som s nimi spokojná. 

  • Cena 30g sa hýbe od cca 4,40€
  • Cena 60g sa hýbe od cca 8,40€

Musím povedať, že som sa snažila podporovať počas pandémie slovenských výrobcov a celkovo ma aj lákalo ich vyskúšať. Slováci môžu byť hrdí na naše produkty, lebo sú ozaj kvalitné. Určite toto nie je posledná recenzia na tuhé šampóny, lebo sa mi tu črtá zopár ďalších značiek, ktoré chcem vyskúšať. Na záver ešte môj aktuálny rebríček obľúbenosti tuhých šampónov. Medzi nimi bude aj levanduľový tuhý šampón o ktorom som písala dávnejšie. 

Rebríček spokojnosti tuhých šampónov
1. Kvítok
2. Ponio
3. Two
4. Natur Box
5. N.A.E.
6. Soaphoria
 

 

Autor: Dana Kocsisová

Zdroj:  pixabay