Opaľovací Anti-aging krém SPF 30 Annemarie Börlind

Krémy s SPF sú základom mojej kozmetickej starostlivosti, a preto nájsť vhodný kvalitný krém na tvár s ochranným faktorom je fakt zaberák. Už v minulosti som napísala zopár recenzii na opaľovacie prípravky. Boli to od značky Rituals a Weleda. Do rúk sa mi dostal pleťový krém na opaľovanie s SPF 30 od nemeckej značky Annemarie Borlind. 

Annemarie Borlind je prírodná značka pochádzajúca z Nemecka. Pýši sa vysoko kvalitnými zložkami, skvelými účinkami a vlastnými unikátnymi technológiami prípravy kozmetiky. Je však ozaj sa čím pýšiť?

Pleťový krém na opaľovanie nie je jediným produktom z mojej zbierky spotrebovaných produktov, a preto spoznáte aj iné odskúšané produkty tejto značky. Ak by ste chceli z nej čo to vyskúšať, kliknite na TU.

Poďme však k samotnému krému. Krém obsahuje prírodný komplex DNA-Protect, ktorý bol špeciálne vyvinutý na ochranu pokožky vystavenej nebezpečnému UV žiareniu a na ochranu pokožky s pigmentovými škvrnami. Tento komplex výnimočných rastlinných ingrediencií dokáže neutralizovať kyslíkové radikály, ktoré sa tvoria vplyvom UV žiarenia, chráni kožné bunky proti oxidačnému stresu a pomáha naprávať ich DNA, čím minimalizuje poškodenie buniek* a tvorbu pigmentácií. Naviac obsahuje extrakt z riasy kombu a vitamín E. 

Čo mňa veľmi potešilo, že neničí korálové útesy ako mnohá opaľovacia kozmetika, ktorá sa rozpúšťa z našich upotených tiel v našich moriach a oceánoch.

No a aká je reálna skúsenosť? Krém sa ľahko nanáša, má ľahšiu textúru ako bežné krémy na opaľovanie, takú príjemné krémovú. Vďaka tomu sa dobre rozotiera na pokožke a vôbec nezanecháva biele škvrny, ani náznak bieloty. Dobre sa vstrebáva takže je vhodný aj pod make-up. Vydrží celý deň na pleti, bez žmolkov, tvorby usadenín, či podobných vecí. Skvele sedí aj so sérami, ktoré si dávate pred nanesením krému. Po celom dni cítiť dobre vyživenú a hydratovanú pokožku. Skvelý na každý typ pleti aj tej suchšej či citlivejšej. Najlepší krém zatiaľ aký som kedy mala. 

Pre porovnanie tých už odskúšaných pleťových krémov na opaľovanie. Weleda katastrofa, ktorá extrémne vysušovala pokožku a nechávala biely film. Rituals, príjemný ľahký krém, ktorý tiež považujem za veľmi dobrý a tento Annemarie Borlind je ešte o level vyššie. Kvôli tej výžive a hydratácii, ktorú poskytuje.

  • Objem krému: 50 ml
  • Cena krému: 31,50€