Zlaté sérum proti stárnutiu ESMI skin minerals

Počas môjho pobytu na druhej strane planéty ma zaujala austrálska značka Esmi Skin Minerals. Veľmi sa mi páčia ich referencie od zákazníčok a krivé slovo na nich nepadlo v žiadnom z prípadov. Komunikácia výsledkov priamo na sociálnych sieťach bola pre mňa výzvou. Najviac komunikovali práve séra, ich zloženie a účinok ich hlavných zložiek. 

Myslím, že keď sa niekto špecializuje na konkrétne problémy a ich riešenie ich problémov, zaujme každého. Vidieť len dokonalé tváričky modeliek nie je pre mňa dôveryhodná reklama. Práve tu bol ten opak a teraz vám napíšem, ako to bolo u mňa. 

Napísala som priamo do Esmi správu na Instagram a odpísali, aby som im rozpísala komplet svoju pleť, problémy a ako sa o ňu starám. Na základe tohto detailného popisu, ktorý bol v mojom prípade na jednu A4, tak som dostala od nich odpoveď na kompletnú starostlivosť.

Moja pleť v krátkosti, aby ste sa dostali do obrazu: mám citlivú zmiešanú až suchú atopickú pokožku, mierne akné, nerovnú pleť s malými jazvičkami a pigmentové škvrny.

Pýtali sa ma, že čo by som chcela riešiť, ako prvé a vtedy som napísala škvrny. Odporúčili mi, čisitiaci rozjasňujúci gél, sérum Sunrise Duo a Brightening sérum z granátového jablka. Veľmi ma potešili, že mi dali takéto odporúčanie no cenovo by ma to vyšlo dosť na to, že som nemala odskúšaný žiaden produkt, a tak som si povedala, že to urobím inak. 

Začali robiť reklamu, že budú vyrábať od ďalšieho mesiaca miniatúrky sér po 12 ml. Samozrejme, že som si počkala a rozhodla sa kúpiť jedno sérum na skúšku. No, a tak som pozmenila cieľ a rozhodla som sa za multifunkčnejšie sérum, ktoré mi hydratuje, vypne a rozžiari pleť. 

Siahla som po tomto zlatom sére proti starnutiu, a ak si myslíte, že 35-ročná žena nemá, čo používať takéto séra, tak ste na omyle veličiznom. Keď som mala v 17-tich vážne problémy s akné, tak tie šialené odporúčania kožných lekárov a kozmetologičiek mi môj stav len zhoršovali. Po istej dobe som si začala kupovať krémy pre staršiu pleť a mala som vynikajúce hydratačné séra, ktoré zmierňovali celkový stav a dokonca akné skoro zmizlo a objavovalo sa v omnoho menšom počte ako to bolo kedysi. Preto výživa a hydratácia sú u mňa na prvom mieste a teraz by som to odporúčala každej aknóznej pleti či má 17 alebo 26 rokov.

No poďme k mojej skúsenosti s týmto sérom

Sérum si nanášam každé ráno a večer na dôkladne vyčistenú pleť a potom si dávam krém. Je emulzné, takže sa ľahko nanáša a klepkaním prstov si ho zapracovávam do pleti. Po nanesení je pleť mierne lepkavá. Hneď na druhý deň som cítila pleť takú mäkkšiu a sviežejšiu. Úžasný pocit. Pleť je hydratovaná, nemám pocit sucha, ale že je moja pleť konečne normálna. Zmizlo akné a krásne sa vyhladila. Jazvičky nezmizli, ale pigmentové škvrny sa zmiernili ako na fotografii. Kedysi som mala na líci len jednu veľkú škvrnu, ale na fotografii je vidieť ako sa krásne rozpadla a vyrážka k tomu ako bonus. :D 

20191224_091459(0)

Pleť po použití séra

Sérum má 30 ml a používam ho od 23.10.2019, teda mám ho vyše 2 mesiacov a stále z neho mám. Účinok je stále vynikajúci a jediné, čo som pozmenila v starostlivosti je mastnejší krém. Je zima, takže si dávam krém Krásna pani od Havlíkovej Apotéky, ktorý som vám tu už recenzovala. Je to skvelé spojenie týchto výrobkov a ešte k tom voniam ako makovník 🤩.

Hlavnými zložkami séra sú silné peptidy, vitamín E, vitamín C a sójový proteín. Starajú sa o hĺbkovú hydratáciu, tvorbu kolagénu, rozjasnenie pleti, pevnosť a silné antioxidačné účinky.

Esmi-Golden-AntiAgeing-Serum_optimized

Sérum je z Austrálie a neviem o žiadnom obchode tu na SR či ČR, ktorý by ho predával. Budem smútiť, keď sa mi minie, pretože ho objednávať z takej diaľky nie je zrovna ekologické. Výhodou, že keď som si kupovala 30 ml, tak som dostala zdarma miniatúrku toho istého séra, takže ešte asi mesiac som v pohodke. Verím, že si nájdem náhradu, kým sa opäť vyberiem na Zéland a potom už kúpim celú sadu, to si sľubujem.

  • Web stránka Esmi je TU
  • Objem: 12 ml / 30 ml
  • Cena: 23,77 € / 40,66 €