Zubné pasty Himalaya

Odskúšaných prírodných zubných pást mám fakt dosť. Posledné dva roky sú moje najobľúbenejšie pasty od indickej značky Himalaya. To sú najlepšie zubné pasty, aké som kedy mala. Ako dokážu bravúrne namiešať koreniny do svojich jedál, tak sa im to vydarilo aj s ingredienciami v zubných pastách.

Mám odskúšané Simply mint ( na obrázku vľavo), Simply peppermint a Complete herbal care. Všetky ich pasty nájdete TU. Najbližšie sa chystám na škoricovú, dúfam, že ju zoženiem a ja budem môcť mať Vianoce v ústach. Niektoré z týchto pást sú s fluoridom a niektoré bez neho. Ak hľadáte bez fluoridovú pastu, tak na 100% viem, že môžete siahnuť po tých v hnedom vlnitom kartónovom obale. Ostatné, ako mi je známe obsahujú fluorid. 

Ja som sa tu už raz vyjadrovala, že pasty striedam a nepozerám či majú alebo nemajú fluorid. Tieto pasty sú skvelé a tu je dôvod. Pasty majú úžasnú sviežu chuť, ktorú cítiť aj dlho po  použití. Po umytí zubov mám doslova vyleštené šmykľavé zuby akoby boli natreté nejakým olejčekom, a to po celý deň. Vôbec nedráždia ďasná a partner, ktorý má citlivé zuby si ich tiež veľmi obľúbil. 

Zaujímavé a ešte úplne neprebádané je, že počas môjho pobytu tu na Zélande ma pobolieval jeden zub a mala som podozrenie na zubný kaz. Totiž tieto pasty sme našli asi po 4 mesiacoch môjho pobytu tu v jednom mrňavom indickom obchode. Keď som pastu začala používať, zub ma prestal bolieť. Hovorí sa, že kaz sa zvykne aj sám zahojiť a určite chcem zistiť, čo sa stalo s mojím kedysi boľavým zubom, a to sem ešte určite napíšem.

  • Zubné pasty Himalaya kupujem v DM drogérii 
  • Cena: 2,79 - 7,99€

Autor: Dana Kocsisová