BB Skin detox fluid Clarins

Vbehnúť do parfumérie ísť očuchnúť nový parfém a odchádzať s BB fluidom od Clarins nie je nič nezvyčajné. Veľakrát sa mi stane, že cieľ nákupu sa zmení. Stále som hľadala dobrý prírodný make-up a keď sa už tak pekne milo s úsmevom na tvári opýtala predavačka ako by mi poradila, tak jasné, že sa jej zveríte. 

Clarins je francúzska luxusná kozmetika, ktorá vkladá do svojich produktov prírodné zložky.

Tento fluid predávajú na shopoch ako BB krém, no závisí od toho aký odtieň si zvolíte. Totiž pred kúpou som poprosila o vzorku, ktorú mi s ochotou odobrali. Mala som odtieň 03 Dark a bol krémovejší ako 00 Fair, ktorý je taký suchší. Odtieň Light som neskúšala, pretože nemali vzorku. 

Vzala som 00 Fair, ktorý farebne nie je tak svetlý ako si myslíte (viď obrázok). Trochu produktu som dala na ruku, aby ste mali predstavu. Môj chrbát ruky sa najviac blíži môjmu odtieňu pleti. Fluid ako som spomínala nie je moc krémový a svojou konzistenciou sa rýchlo nalepí na pleť a uschne. Odporúčam žienkam so suchou pleťou, aby si pod neho dávali výživný krém. Skúšala som to aj bez neho, ale ťahal ma a po 3 hodinách ma strašne svrbela tvár od sucha. Ja zvyknem dokonca použiť primer, ktorý dopomôže hydratovať pleť.  Nanášam ho prstami ako krém a myslím, že pri tej konzistencii je to aj najlepšie. 

Veľmi sa mi páči, že si ho môžete dávkovať pumpičkou a netreba ho veľa. Má stredne kryciu schopnosť, nerobí žiadnu masku na tvári a na pleti vyzerá prirodzene. Nezachádza do vrások, nerobí žiadne fľaky, práve naopak, krásne vyrovná tón pleti. Je bez olejov a možno aj vďaka tomu sa mi nezanášali póry. Ocenila som aj SPF 25 UV faktor,  krásnu vôňu a vydržal mi až 3 mesiace. Vždy som naň použila aj púder aby som viac prekryla svoje nedostatky.

Z dôvodu, že mi vysušoval pleť a stredne krycia schopnosť ma presvedčili, že si ho už nekúpim.

Kvalitu zloženia si môžete pozrieť na stránke Codecheck TU a môžete posúdiť, či stojí fakt za to.

  • Kúpila som ho vo Fann parfumérii v Avione
  • Cena: okolo 30€, ale ja som na predajni dostala zľavu, takže som platila okolo 25€
  • Objem: 45 ml

Autor: Dana Kocsisová