Minerálny make-up INIKA

Dnes by som vám chcela predstaviť ďalší minerálny make-up od austrálskej značky Inika. Značka Inika sa považuje za luxusnú prírodnú kozmetiku, a aj preto ma tak lákalo vyskúšať jej minerálny make-up.

Píše sa 29. apríl a postla som na IG, že idem testovať nový make-up. Aj sa tak stalo, ale poďme pekne po poriadku. Po tejto značke som poškulovala dlhšie a moje odhodlanie prišlo v deň, keď som naďabila na web stránku, kde si môžete zakúpiť testovacie balíčky. Vyzerajú presne tak ako v poste, sú v 4 verziách a to Light , Light/Medium , Medium/Dark a Dark.

testovacia sada INIKA

Ako som vyberala testovaciu sadu

Určite vás zaskočilo na obrázku, že som si vybrala sadu v odtieňoch Medium/Dark. Je to preto, lebo mám trošku tmavšiu pleť, kvôli pigmentovým škvrnám. Bola už jar a vedela som, že slnečné lúče mi rýchlo dodajú hnedú farbu do pokožky a dlho sa udrží. Veľmi mi pomohla aj samotná stránka Inika, ktorá mala perfektne vypracované jednotlivé modelky s odtieňmi make-upov. Zmenili stránku, tak to zmizlo, avšak vďaka google sa mi podarilo nájsť dané obrázky. Podľa farby pleti modelky som presne vedela, ktorý make-up mi bude najpravdepodobnejšie sedieť. Tak nižšie si môžete pozrieť obrázky a dané odtiene, pretože ich ozaj nie je málo. Páči sa mi, že ozaj mysleli na všetky odtiene pleti zlatistú, broskyňovú, aj neutrálnu a čokoládovú.

Odtiene minerálneho make-upu INIKA

mineral_inika

Testovací balík obsahuje:

  • primer
  • minerálny make-up v odtieni Trust
  • minerálny make-up v odtieni Patience
  • tekutý make-up Honey

Presne medzi Trust a Patience odtieňom som sa rozhodovala a nebola som si istá, ktorý z nich bude správny.

Primer má zvláštnu vôňu, avšak je skvelá hydratačná báza pod make-up. Je vynikajúci, aj pekne vyhladil nedostatky.

Ten tekutý make-up Honey bol strašne oranžový, tak ten som len skúsila a pripadala som si ako pomaranč. :D Nevenovala som mu veľkú pozornosť a dodnes ho mám.

Poďme však na samotné minerálne make-upy. Skúšala som ich s primerom aj bez. Nanášala som ich tak, ako ostatné make-upy, kabuki štetcom, krúživými pohybmi. Stačí si dať do viečka ozaj veľmi malé množstvo a postupne pridávať. Make-up má stredne kryciu schopnosť. Aj po nanesení viacerích vrstiev boli výraznejšie škvrny na tvári vidieť. Ideálne je použiť pod make-up korektor, zapracovať ho a potom dať minerálny make-up. Make-up krásne zjednocuje tón pleti, vyhladzuje pokožku a dodáva jej príjemný odlesk. Nie taký ten mastný, ale skôr perleťový svieži vzhľad. Make-up vytvorí behom pár minút krásnu hladkú vrstvu na pleti, ktorá vyzerá veľmi prirodzene. Po pár hodinách make-up drží, avšak sa viac lesknem na čele, tak prikladám servítku a maz odsajem. 

Tento make-up nezanáša póry, netvorí sa z neho akné a veľmi dobre sa nosí. Nesvrbí ma z neho pleť a  nerobí fľaky. Je podobný s make-upom Eco minerals, ktorý som recenzovala ako prvý. Avšak Inika sa mi zdá, že je ešte o niečo lepšia. Austrálčania sú machri vo výrobe kozmetických prírodných produktov. Ozajstná kvalita za výbornú cenu.

Po odskúšaní tejto testovacej sady som hneď kúpila už originál minerálny make-up v odtieni Patience. Sedí mi ako uliaty. Teraz mám už druhé balenie a jedno balenie mi vydržalo 3,5 mesiaca. Nelíčila som sa každý deň, tak myslím, že dva mesiace by mi vydržal pri každodennom používaní.

Keď vyblednem, tak pôjdem do odtieňa Nurture Y4.

V rebríčku minerálnych make-upov je momentálne na prvom mieste a asi len tak nezmizne, lebo tým, že som tak spokojná, neplánujem kupovať vzorky iných minerálnych make-upov, jedine, že sa mi sám dostane do cesty :D

  • Cena testovacej sady: 10,20€
  • Cena minerálneho make-upu: 36€
  • Gramáž: 8g

K make-upu som dostala vzorku séra Inika Organic Phytofuse Renew Resveratrol Serum a nenormálne mi vypol pleť a vyhladil už po prvom použití.  Brutálne úžasné sérum, ktoré som použila iba 3x a očarilo ma. Určite vyskúšam ešte zopár produktov tejto značky.

Autor: Dana Kocsisová