Columbia Supremo Kávičkovo

Kolumbijská zrnková káva

3,50 € / ks
Dostupnosť: Dodanie do 7 dní
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: KA11
Columbia Supremo Kávičkovo

Podrobný popis

Ako tretí najväčší producent kávy na svete je Kolumbia domovom veľkého počtu oblastí pestovania kávy, ročne vyprodukuje až 810 000 metrických ton. Káva Supremo je veľmi dobre odlíšiteľná. Ak si chcete byť istý kvalitou, mali by ste začať vizuálnou kontrolou, zrná tejto kávy majú typickú škoricovú farbu. Okrem toho by veľkosť plodov mala byť relatívne väčšia ako bežné odrody káv, na to sa v podstate odvoláva aj vo svojom názve Supremo. Táto káva je mierna a má vynikajúcu rovnováhu medzi svojim telom a kyslosťou. Pohár má pekný ovocno-kvetinový záver a po jej dopití budete mať chuť pripraviť si ďalšiu šálku.

Chuťový profil kávy Columbia

Táto káva je ideálna pre ľudí, ktorí uprednostňujú bohatý, ale vyvážený chuťový profil. Sladké čokoládové chute sú spočiatku veľmi výrazné, neskôr prichádzajú ovocné tóny, ktoré sa môžu dotknúť karamelu, jablka a červeného ovocia, ako sú napríklad bobule. Kolumbijské arómy bývajú občas trochu citrusové s náznakmi korenia. Créma je hustá a lahodná. Či si ju pripravíte vo dne alebo v noci, pravdepodobne sa stane vašou obľúbenou.

Pestovanie, spracovanie

Kolumbijskú kávu Supremo priniesli do hôr Kolumbie jezuitskí misionári vo forme kávovníkov arabica. Tieto stromy uprednostňujú vyššie nadmorské výšky a nižšie teploty. To im umožnilo rýchlo sa prispôsobiť rozmanitému terénu krajiny, pomohli tiež sopečné hory, vďaka ktorým kávovníky nádherne kvitnú. Počas rastu prechádzajú plody pomalým cyklom zrenia, čo má za následok veľmi jedinečnú chuť kávy. Plody sú po zbere zabalené do vriec a okamžite odoslané do zariadenia na odstraňovanie buničiny. Po tomto procese je káva fermentovaná, aby sa zvýraznili jej charakteristické vlastnosti. O dvadsaťštyri hodín neskôr sa kávové zrná premyjú vodou, aby sa odstránili všetky nečistoty. Tento zásadný krok odlišuje autentickú kolumbijskú kávu od tej brazílskej. Kávové zrná sú po umytí ponechané na slnku, kým nie sú úplne suché a nemajú ideálny pomer vlhkosti.

Vďaka špecifickým procesom a starostlivej pozornosti k detailom sa zo semien a stromov, ktoré boli kedysi dovezené do Južnej Ameriky, vyvinula vynikajúca káva, dnes známa ako kolumbijská káva Supremo. Už na prvý pohľad iná a jedinečná.

Ako si ju pripraviť

Columbia Supremo sa výborne podáva bez ohľadu na to, ktorý spôsob varenia uprednostňujete. Ale aj napriek tomu je ideálnou voľbou pre espesso stroje, či aeropress kedy ešte viac vynikne jemná chuť a podmanivá aróma. Ak ste nováčik v nákupe čerstvo upražených káv a neviete kde začať, alebo ak ste kávový veterán, tento výber nadpriemerne uspokojí vašu chuť na kávu.

Kategória: Potraviny
Pôvod: Kolumbia
Objem: 50g
Pražené: na Slovensku
Typ kávy: 100% arabica
Typ praženia: stredné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

,,Pôžitok pre tvoje zmysli." Presne to je motto značky Kávičkovo, ktorú založil mladý veselý podnikateľ František Močiliak. Je milovník kávy a obchodník telom aj dušou. Jeho myšlienka mať vlastnú kvalitnú kávu sa zrodila pri popíjaní kávy v jednej košickej kaviarni. Jeho idea nebola dlho len v jeho hlave, ale preniesla sa aj do reality. Momentálne má vo svojom portfóliu niekoľko druho káv z celého sveta, čaje a vlastné ovocné, biele aj červené vína. Vzorky káv, ktoré sú v našej ponuke sú na čerstvo pražené a balené v recyklovaných vreckách s ventilom a opätovným zatváraním. Ochutnajte celý svet skrz kávy pripravované srdcom kávičkára.