El Salvador SHG EP – Elbobollon Kávičkovo

100% arabica zrnkovej kávy z El Salvadoru

Položka bola vypredaná…
3,50 € / ks
Dostupnosť: Dodanie do 7 dní
Môžeme doručiť do:
25.4.2024
Kód: KA12
El Salvador SHG EP – Elbobollon Kávičkovo

Podrobný popis

El Salvador SHG EP pochádza z plantáží nachádzajúcich sa v horských a sopečných oblastiach vo výške 1350 metrov nad morom. Kávovníky sa pestujú vo veľmi priaznivých klimatických a pôdnych podmienkach. Táto ručne zbieraná káva zo Salvadoru poskytne v šálke veľmi sladký a čistý chuťový profil. Približne 60% vyrobenej kávy pochádza z odrody Bourbon, ktorá sa vyznačuje mimoriadne čistým, jasným a sladkým profilom so silnými orieškovými podtónmi. El Salvador je známy svojou vynikajúcou kvalitou a je považovaný za jeden z najdôležitejších druhov kávy na svetovom trhu.
 

Chuťový profil kávy El Salvador

Jemná, ale veľmi citeľná kyslosť týchto zŕn je výhodou a umocňuje jemný charakter salvádorskej kávy. Dobré telo, ovocná chuť, nádherná sladkosť a veľká starostlivosť, ktorú pestovatelia pri príprave kávovej fazule vykonávajú, zaručujú vysokú kvalitu tejto arabiky. Všeobecne platí, že kto má rád kombináciu čokoládových tónov v stredoamerických kávach s inými príchuťami a chce si zlepšiť chuťové bunky stimuláciou rôznych chuťových bodov, bude preňho El Salvador SHG EP - Elbobollon ideálnou voľbou.

Pestovanie, spracovanie

Stredoamerická republika Salvador prešla dlhou cestou a zaslúžene patrí k jedeným z najväčších producentov kávy na svete. Od roku 1880 sa gurmánska káva stala hlavnou vývoznou plodinou prechádzajúcou indigom. Nájdeme tu až 7 rôznych pestovateľských oblastí, kde sú plantáže umiestnené na horských svahoch, tvorených z popola a sopečnej lávy. Vysoko priepustné pôdy bohaté na minerály predstavujú úrodnú zem pre vegetáciu a tým aj kávovníky. SHG - Strictly High Grown označuje plodiny takej kávy, ktorá bola pestovaná výlučne vo vysokej nadmorskej výške. Skratka EP -European Preparation znamená, že bola pripravená so špeciálnou starostlivosťou: chybné plody a ostatné nečistoty sa kontrolujú a odstraňujú zásadne ručne.

Po zbere sa kávové čerešne pretriedia, potom prirodzene fermentujú, umyjú sa a sušia na tradičných hlinených terasách alebo vyvýšených záhonoch. Po dosiahnutí požadovanej úrovne vlhkosti sa plody skladujú v drevených silách alebo vreciach, aby si odpočinuli, kým sa neolúpu. Po vylúpaní sa zrnko vyčistí a znova roztriedi. Nasleduje balenie a vývoz.

Ako si ju pripraviť

Vďaka svojmu chuťovému profilu je ideálna pre najjemnejšie zmesi. Ako káva jedného pôvodu chutí rovnako dobre, ak je pripravená v espresso kávovare, v moka kanvici, filtračnom kávovare, aeropresse alebo ako prekvapkávaná. Ak si ju ale plánujete pripraviť vo french presse, odporúčame hlavný čas prípravy o niečo skrátiť, aby bola výsledná chuť lahodnejšia. Fantasticky chutí tiež so smotanou a cukrom.

Kategória: Potraviny
Pôvod: Salvádor
Objem: 50g
Pražené: na Slovensku
Typ kávy: 100% arabica
Typ praženia: stredné
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

,,Pôžitok pre tvoje zmysli." Presne to je motto značky Kávičkovo, ktorú založil mladý veselý podnikateľ František Močiliak. Je milovník kávy a obchodník telom aj dušou. Jeho myšlienka mať vlastnú kvalitnú kávu sa zrodila pri popíjaní kávy v jednej košickej kaviarni. Jeho idea nebola dlho len v jeho hlave, ale preniesla sa aj do reality. Momentálne má vo svojom portfóliu niekoľko druho káv z celého sveta, čaje a vlastné ovocné, biele aj červené vína. Vzorky káv, ktoré sú v našej ponuke sú na čerstvo pražené a balené v recyklovaných vreckách s ventilom a opätovným zatváraním. Ochutnajte celý svet skrz kávy pripravované srdcom kávičkára.