El Salvador SHG EP – Elbobollon Kávičkovo

100% arabica zrnkovej kávy z El Salvadoru

Položka bola vypredaná…
3,50 € / ks
Dostupnosť: Dodanie do 7 dní
Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: KA12
El Salvador SHG EP – Elbobollon Kávičkovo

Podrobný popis

El Salvador SHG EP pochádza z plantáží nachádzajúcich sa v horských a sopečných oblastiach vo výške 1350 metrov nad morom. Kávovníky sa pestujú vo veľmi priaznivých klimatických a pôdnych podmienkach. Táto ručne zbieraná káva zo Salvadoru poskytne v šálke veľmi sladký a čistý chuťový profil. Približne 60% vyrobenej kávy pochádza z odrody Bourbon, ktorá sa vyznačuje mimoriadne čistým, jasným a sladkým profilom so silnými orieškovými podtónmi. El Salvador je známy svojou vynikajúcou kvalitou a je považovaný za jeden z najdôležitejších druhov kávy na svetovom trhu.
 

Chuťový profil kávy El Salvador

Jemná, ale veľmi citeľná kyslosť týchto zŕn je výhodou a umocňuje jemný charakter salvádorskej kávy. Dobré telo, ovocná chuť, nádherná sladkosť a veľká starostlivosť, ktorú pestovatelia pri príprave kávovej fazule vykonávajú, zaručujú vysokú kvalitu tejto arabiky. Všeobecne platí, že kto má rád kombináciu čokoládových tónov v stredoamerických kávach s inými príchuťami a chce si zlepšiť chuťové bunky stimuláciou rôznych chuťových bodov, bude preňho El Salvador SHG EP - Elbobollon ideálnou voľbou.

Pestovanie, spracovanie

Stredoamerická republika Salvador prešla dlhou cestou a zaslúžene patrí k jedeným z najväčších producentov kávy na svete. Od roku 1880 sa gurmánska káva stala hlavnou vývoznou plodinou prechádzajúcou indigom. Nájdeme tu až 7 rôznych pestovateľských oblastí, kde sú plantáže umiestnené na horských svahoch, tvorených z popola a sopečnej lávy. Vysoko priepustné pôdy bohaté na minerály predstavujú úrodnú zem pre vegetáciu a tým aj kávovníky. SHG - Strictly High Grown označuje plodiny takej kávy, ktorá bola pestovaná výlučne vo vysokej nadmorskej výške. Skratka EP -European Preparation znamená, že bola pripravená so špeciálnou starostlivosťou: chybné plody a ostatné nečistoty sa kontrolujú a odstraňujú zásadne ručne.

Po zbere sa kávové čerešne pretriedia, potom prirodzene fermentujú, umyjú sa a sušia na tradičných hlinených terasách alebo vyvýšených záhonoch. Po dosiahnutí požadovanej úrovne vlhkosti sa plody skladujú v drevených silách alebo vreciach, aby si odpočinuli, kým sa neolúpu. Po vylúpaní sa zrnko vyčistí a znova roztriedi. Nasleduje balenie a vývoz.

Ako si ju pripraviť

Vďaka svojmu chuťovému profilu je ideálna pre najjemnejšie zmesi. Ako káva jedného pôvodu chutí rovnako dobre, ak je pripravená v espresso kávovare, v moka kanvici, filtračnom kávovare, aeropresse alebo ako prekvapkávaná. Ak si ju ale plánujete pripraviť vo french presse, odporúčame hlavný čas prípravy o niečo skrátiť, aby bola výsledná chuť lahodnejšia. Fantasticky chutí tiež so smotanou a cukrom.

Kategória: Potraviny
Pôvod: Salvádor
Objem: 50g
Pražené: na Slovensku
Typ kávy: 100% arabica
Typ praženia: stredné
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

,,Pôžitok pre tvoje zmysli." Presne to je motto značky Kávičkovo, ktorú založil mladý veselý podnikateľ František Močiliak. Je milovník kávy a obchodník telom aj dušou. Jeho myšlienka mať vlastnú kvalitnú kávu sa zrodila pri popíjaní kávy v jednej košickej kaviarni. Jeho idea nebola dlho len v jeho hlave, ale preniesla sa aj do reality. Momentálne má vo svojom portfóliu niekoľko druho káv z celého sveta, čaje a vlastné ovocné, biele aj červené vína. Vzorky káv, ktoré sú v našej ponuke sú na čerstvo pražené a balené v recyklovaných vreckách s ventilom a opätovným zatváraním. Ochutnajte celý svet skrz kávy pripravované srdcom kávičkára.